Aktualności z życia organizacji

Drogie Koleżanki i Koledzy Farmaceuci, 

W imieniu Związków Zawodowych Pracowników Farmacji (ZZPF) serdecznie zapraszamy na webinarium pt. „Jak dbać o serce pacjenta w opiece farmaceutycznej?"

Prowadzącą będzie dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka, ekspertka w dziedzinie kardiologii, nauczycielka akademicka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ostatnich latach wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań systemowych, które mogą znacząco ułatwić proces prowadzenia szczepień, co w rezultacie przyczynia się do podniesienia poziomu zaszczepienia przeciw kluczowym chorobom zakaźnym. Nadszedł czas, aby docenić wysiłek aptekarzy w sezonie 2022/2023. Rozpoczynamy II edycję konkursu ReFarmatorzy, który ma na celu wyróżnienie najbardziej zaangażowanych farmaceutów, przeprowadzających szczepienia przeciw grypie i promujących rozwój usług farmaceutycznych. Zgłoszenia można składać do dnia 8 października.

Związek Zawodowy Pracowników Farmacji (ZZPF) i Polska Sieć Badań Praktyk Farmaceutycznych (PPPRN) za zgodą organizacji zrzeszających farmaceutów szpitalnych w Kanadzie, dzięki współpracy z ekspertami ds. spraw farmacji klinicznej z Kanady, dr Regisem Vaillancourtem, rozpoczyna kolejny projekt, którego celem jest ocena wpływu pandemii COVID-19 na apteki szpitalne w Polsce.

Czy obecny stan prawny pozwala na szczepienia przeciwko grypie w aptece? 
Tak, a podstawy prawne to:
1. art. 86 ust. 8a Prawo farmaceutyczne 8a. W aptekach ogólnodostępnych, spełniających wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie art. 97 ust. 5 i art. 98 ust. 5, mogą być przeprowadzane szczepienia ochronne zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Przed nadchodzącym sezonem bardzo ważne jest zwiększenie dostępności i efektywności szczepień. W ramach naszej aktywności prosiliśmy o umożliwienie spotkania z Panem Ministrem Maciejem Miłkowskim w celu omówienia wyników ostatniego sezonu szczepień przeciwko grypie oraz dalszych możliwości i rozwiązań.

Z sukcesem został zakończony Pilotażowy Program Przeglądów Lekowych, realizowany według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2021 roku. W tym celu organizatorzy zapraszają do udziału w transmisji on-line na żywo z uroczystej gali zamknięcia Programu Pilotażowego Przeglądów Lekowych, prezentującej wyniki Pilotażu oraz najważniejsze dokumenty, które są jego wynikiem.

Związek Zawodowy Farmaceutów Polskich logo

Polish Trade Union of Pharmacy Workers

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
Telefon:
+(48) 602101979
Telefon:
+(48) 694732275.
E-mail:
zzpf@zzpf.org.pl
NIP:
5223098180
KRS:
0000690692

Dołącz do ZZPF

Dołącz do nas, byśmy wspólnie zabrali głos w sprawach ważnych dla naszej grupy zawodowej.

Wypełnij zgłoszenie

Copyright © 2023 Związek Zawodowy Pracowników Farmacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed By WebSS Studio

Strefa dla członków ZZPF