Podczas generalnego spotkania Epheu- European Association of Employed community Pharmacists in Europe w Oslo w Norwegii, głównym celem było podsumowanie aktywności organizacji podległych centralnej strukturze takich jak Związek Zawodowy Pracowników Farmacji - ZZPF.

Pamiętam jak dziś, gdy podczas konferencji w Wielkiej Brytanii w 2017 r. porywająca mowa odnośnie problemów polskiego sektora farmaceutycznego pozwoliła Nam na stworzenie polskiej organizacji wspierającej pracownika. Dzięki funduszom europejskim udało nam się powołać do życia Związek Zawodowy Pracowników Farmacji - ZZPF. Ciężka praca, zaangażowani ludzie, ale przede wszystkim projekty, a do tego lista sukcesów, w podsumowaniu.

Po pierwsze, specjalna oferta przywilejów dla Naszych członków obsługa prawna 24/7, specjalne rabaty w wielu kategoriach, ale też projekt edukacyjny Farmaceuci Bez Granic Polska, gdzie skorzystaliśmy z pomocy Naszych zagranicznych ekspertów i w 6 edycjach przeszkoliliśmy kilka tysięcy farmaceutów w tym ponad 700 w zakresie szczepień p. grypie. To był początek projektu szczepień w Polsce.

Kampania „Ryby nie chorują, na serce", gdy pracowaliśmy nad tym, aby pacjenci nie wyrzucali leków do śmieci, czy toalet, a zanosili do aptek do utylizacji. Dzięki współpracy z Bank Ochrony Środowiska, kampania była sukcesem. Zaprosiliśmy też do współpracy Naczelna Izba Aptekarska Naczelna Izba Lekarska Młoda Farmacja Łódź / Young Pharmacy Lodz PTSF Oddział Warszawa oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

Za bardzo ważny uznaję projekt „Co się dzieje za ladą w aptece", dzięki inspiracji Naszych zagranicznych partnerów pokazaliśmy, że proces wydawania leków jest bardzo skomplikowany, dlatego, trzeba w aptece poczekać, aż farmaceuta sprawdzi receptę i leki.

Międzyczasie, opublikowaliśmy jeden z najlepiej cytowanych artykułów naukowych w pandemii, włączając w projekt organizacje z całej Europy.

Nie poprzestając, gdy z dnia na dzień dano w Polsce farmaceutom przywileje do przepisywania recept pro-familia, pro-autore, zorganizowaliśmy kurs Prescribingu z Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.

Gdy, farmaceuci rozpoczęli pracę w punktach szczepień, wysłaliśmy na kosz Związek Zawodowy Pracowników Farmacji - ZZPF do farmaceutów, 2000 tyś. plakatów, 260000 tyś ulotek jak radzić sobie z działaniami niepożądanymi po szczepionkach oraz 6000 naklejek, które pomagały unikać pomyłki, gdy na stole leżało ich kilka rodzajów.

„Pacjentko, pacjencie, zapytaj przed wyjściem z apteki" kolejna kampania za zgodą GIF, gdzie zachęcaliśmy do pytania się farmaceutów co do nowo przepisanych leków.

Wspólnie z PSC Canada, pokazaliśmy film, jaką rolę ma farmaceuta w tym kraju.

W 2022 roku postanowiliśmy nagradzać Naszych najlepszych farmaceutów w Polsce, wprowadzając konkurs ReFarmatorzy!

Hitem była kampania Pharmacy Heroes. 193 kraje przekazały Nam wsparcie. Pod kampanią podpisał się sam Dominik Jordan, śp. Prezydent International Pharmaceutical Federation (FIP)

Po wybuchu wojny w Ukrainie, przygotowaliśmy kampanie #MedicinesToUkraine z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, która obecnie rozszerzyła się na cały świat w tym Afrykę.

Przy współpracy z organizacjami z Kanady, przygotowujemy raport, o roli aptek szpitalnych podczas pandemii, międzyczasie przygotowując projekt badania interakcji na receptach.

Jako pierwsi zorganizowaliśmy współpracę w zakresie badań diagnostycznych w aptekach przy współpracy z Wydział Medyczny. Collegium Medicum, UKSW.

Szereg, aktywności w zakresie wsparcia budowania standardu przeglądu lekowego z Agnieszka Neumann-Podczaska i udział w pracach ministerialnego zespołu ds. farmacji klinicznej i szpitalnej.

Na koniec, nie ma działania organizacji bez nauki. Dlatego stworzyliśmy "Think tank" The Polish Pharmacy Practice Research Network

Kropką nad było zbudowanie platformy do komunikacji w zakresie szczepień ochronnych: www.farmaceuciszczepia.pl