Dostawcy leków łączą siły w zapewnieniu niezbędnych dostaw szpitalom.

W obliczu szerzącej się pandemii koronawirusa wiele instytucji, firm i osób podejmuje rozmaite działania wspierające ciężką pracę lekarzy i farmaceutów. Specjalny projekt uruchomili też najwięksi dostawcy leków w Polsce. Stworzona przez nich platforma www.pomagamyszpitalom.pl umożliwia szybkie złożenie zapytania o dostępność najpotrzebniejszych produktów.

 

W wielu szpitalach i placówkach medycznych brakuje środków ochrony osobistej czy leków potrzebnych do walki z koronawirusem. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na te produkty, ich zdobycie jest obecnie utrudnione i wymaga czasu. Uruchomiona platforma elektroniczna ma pomóc placówkom szpitalnym w szybszym i sprawniejszym uzyskaniu poszukiwanych produktów.

 

Zależy nam na utrzymaniu ciągłości funkcjonowania placówek medycznych – tłumaczy Tomisław Bensari, Prezes Zarządu Urtica Sp. z o.o., jednej z firm współtworzących platformę. – „Dlatego stale monitorujemy stany magazynowe i poszukujemy leków oraz elementów zaopatrzenia niezbędnego do stałego funkcjonowania aptek czy szpitali. Zrobimy wszystko, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo i zdrowie każdego lekarza oraz pacjenta.” – dodaje.Pomoc przeznaczona jest dla przedstawicieli wszystkich placówek medycznych w Polsce. Żeby móc z niej skorzystać, należy odwiedzić stronę internetową www.pomagamyszpitalom.pl i wypełnić formularz umożliwiający złożenie zapytania o dostępność niezbędnych produktów. Osoby obsługujące portal odbiorą zgłoszenie, sprawdzą możliwości dostaw i wrócą do zgłaszającego z najbardziej korzystną w danym momencie ofertą. W przypadku braku odpowiedniego asortymentu, poszukają go - zapewniają, że wykorzystają wszystkie możliwości, aby udzielić szpitalom niezbędnej pomocy. Potrzebują jednak dokładnej informacji z konkretnej placówki.Z myślą o lekarzach oraz pacjentach łączymy siły naszych spółek, aby zapewnić dostęp do najbardziej potrzebnych medykamentów. Jeśli zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane z wykorzystaniem asortymentu Urtica Sp. z o.o., zweryfikujemy dostępność w innych hurtowniach.” – podsumowuje Prezes Bensari.

 

Partnerami tworzącymi platformę Pomagamy Szpitalom są spółki: Urtica Sp. z o.o., Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. i Pharmalink Sp. z o.o. należące do grupy kapitałowej Pelion S.A.